Pere Rullan i Filippo Beccari s’adjudiquen la primera Skimo 10

Pere Rullan i Filippo Beccari s’adjudiquen la primera Skimo 10
 

Més de 300 participants han disputat la segona etapa de l’Andorra Skimo, sortint de l’estació d’esquí de Grau Roig, amb unes condicions meteorològiques i de neu excepcionals.

El sector d’Ordino Arcalís de Vallnord ha estat el punt d’arribada, de la cursa Andorra Skimo 10, puntuable per a la Park Piolets copa d’Andorra d’esquí de muntanya.

Les valls de Siscaró, Coms de Jan, Sorteny, Rialb fins a arribar a Arcalís han estat l’escenari de la competició.

L’equip de La Sportiva Pere Rullan/ Filippo Beccari, ha estat el primer a superar la travessa en un temps de 4:34.11.
En la cursa de dissabte, l’Skimo 6, amb un recorregut de 30 km que va iniciar-se a les pistes de Naturlàndia, també van ser els vencedors.

Els esquiadors manifestaven la seva satisfacció per haver-se posicionat al capdavant dels 133 equips participants.
Pere Rullan destacava que “ha sigut un repte apassionant”.

11 minuts més tard que els vencedors ha arribat el duo conformat per Joan Reyné i Wil Juillaguet, que han fet segon lloc amb un temps de 4:45.46.

Andreu Post i Wilfrid Jumere han tancat el podi absolut de l’Andorra Skimo 10 (4:50.45)

Els primers andorrans en arribar a meta han estat Joan Albós i Jordi Ordóñez, de l’equip Llorts Team, a 38 minuts dels guanyadors, després de 5:13.01 de cursa.

En fèmines, les primeres en passar l’arc de meta a Ordino Arcalís després de 40 quilòmetres i més de 3.000 metres de desnivell positiu, han estat Sophie Dusautoir i Marta Riba, amb un temps de 5:40.29.

Inka Bellés i Jaume Planella han guanyat en la categoria mixta (igual que dissabte) amb 5:48.15.

 

RESULTATS ANDORRA SKIMO10

RESULTATS CURSA ABSOLUTA
Pere Rullan i Filippo Beccari, 4:34.11
Joan Reyné i Wil Juillaguet, 4:45.46
Andreu post i Wilfrid Jumere, 4:50.45

RESULTATS VETERÀ MASCULÍ
Ferrán Teixidó i Xavier Teixidó, 5:24.34
Joan Ferrer i Eduard Barceló, 5:35.22
Xavier Guillaumes i David Garcia, 5:35.49

RESULTATS SÈNIOR MASCULÍ
Pere Rullan i Filippo Beccari, 4:34.11
Joan Reyné i Wil Juillaguet, 4:45.46
Andreu Prost i Wilfrid Jumere, 4:50.45

RESULTATS VETERÀ FEMENÍ
Marta Riba i Sophie Dusautoir, 5:40.29
Neus Tort, Imma Mascort i Lali Gendrau, 7:48.26
Cristina Sau, Cristina Ribes i Montse Arderiu, 7:10.46

RESULTATS SÈNIOR FEMENÍ
Michèle Lodge, Lorena Ledesma i Maria Fargues, 6:27.43
Laurence Lestang i Maude Fumeaux, 7:32.50
Patty Pradié i Pili Solé, 6:52.44

RESULTATS SÈNIOR MIXT
Inka Bellés i Jaume Planella, 5:48.15
Xavi Jové i Carol Poussier, 5:57.38
Àlex Berruezo, Pilar Quesada i Samuel Orts, 7:45.01